Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

domy z Kontenerów Poddębice

Prasóweczki

Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego – Budownictwo modułowe to jeszcze niezwykle łatwa gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, stanowiące jakimś z rzędów budownictwa modułowego polecane jest teraz do silnego i nieco taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, a nawet mieszkalnych. Co wysoce, z kontenerów coraz częściej instaluje się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe lub same domki letniskowe. Dzieje się tak więc, że domki z kontenerów znajdują zastosowanie niemal w wszystkiej branży, a biura z kontenerów mają z jeszcze większego popytu. Jeszcze jedną prostą formą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe oraz budynki socjalne.

domy z Kontenerów Łowicz

Budynki z kontenerów – hit czy kit?

Zobacz również Wypalarnia kawy opinie

Czyli toż możliwe, aby wykonać komfortowy, skuteczny również do ostatniego estetyczny budynek mieszkalny ze „częstego” kontenera? Oczywiście, że tak, zwłaszcza że nowoczesne budownictwo, odznacza się surowym, zimnym ruchem oraz praktycznymi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego rodu z kontenerów stanowi nie tylko możliwe, ale też coraz popularniejsze. Taki domek stanowi nie tylko znacznie tańszy w wykonaniu, w przyrównaniu do tradycyjnego budownictwa, ale i wyróżnia go wysoka energooszczędność. Wygląda a na to, że domki z kontenerów są hitem idealnie wpisującym się w prowadzące trendy.

domy z Kontenerów Łowicz

Budownictwo modułowe – na czym polega budowa budynku z kontenera?

Do sieci domów z kontenerów najczęściej traktowane są kontenery morskie. Są one zbudowane z samonośnej stalowej ramy, stworzonej z osobnych, walcowanych profili. Profile te są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie powłoką lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit oraz podłoga wykonane są z zmian z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wykonane są one tematem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR.
domy z Kontenerów Łowicz

We mieszkaniach budynków z kontenerów realizowane są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z kolei przygotowuje się na tej samej zasadzie gdy w sukcesie tradycyjnego budownictwa.

domy z Kontenerów Łowicz

zobacz również Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *